JAK ROZPALIĆ SHISHE?

Kategoria: Fajka Wodna
JAK ROZPALIĆ SHISHE?

Fajka wodna to bardzo popularna rozrywka. Wiele osób kupuje sobie własną fajkę do palenia w domu. Tylko JAK ROZPALIĆ SHISHE?Nie jest to proces jakoś wielce skomplikowany, ale wymaga kilku kroków i zrozumienia jak fajka wodna działa.

Jak rozpalić shishę?

  1. Do dzbana wlewamy wodę – tyle, aby po włożeniu korpusu, rurka zanurzona była na 1-2 cm przy mniejszych fajkach oraz 2-3cm przy większych. Zbyt duża ilość wody szczególnie w fajkach mniejszych z niewielkimi dzbanami może skutkować dostaniem się wody do węża a w rezultacie do ust razem z dymem.
  2. Następnie do dzbana wkładamy korpus (sztyce) fajki. Są dwa rodzaje połączeń, klasyczne z uszczelką, wtedy wystarczy “wcisnąć” korpus do dzbana, przy ciasnej uszczelce można ją zmoczyć, aby łatwiej weszła. Drugim połączeniem coraz bardziej popularnym jest gwint, tutaj sprawa jest prosta wystarczy korpus przykręcić do dzbana.
  3. Kolejny krok, nabijamy cybuch tytoniem. Tytoń powinien być równomiernie rozłożony, nie ubity.  Tytoniu nie może być za dużo aby nie dotykał folii czy sitka. Powinna zostać przerwa ok 3-5mm. Następnie cybuch przykrywamy folią aluminiową bądź sitkiem. Jeśli używamy folii należy ją mocno naciągnąć a następnie podziurkować. Przy sitku, jedynie trzeba zagiąć “łapki” aby trzymało się na miejscu.
  4. Rozpalamy węgiel, jeśli używamy węgli szybkorozpalających należy poczekać, aż rozpałka się wypali i dopiero położyć na cybuch, przy węglach naturalnych nie ma tego problemu jednak samo rozpalenie trwa troszkę dłużej.
  5. Wąż podłączamy do fajki i się zaciągamy. Węgielek powinien się bardzie rozpalać podczas zaciągania. I już po kilku chwilach zacznie pojawiać się dym oraz smak. Jeszcze kilka zaciągnięć i mamy wielkie chmury białego dymu.

Podobne posty:

BUDOWA FAJKI WODNEJ

BUDOWA FAJKI WODNEJ

Budowa fajki wodnej - shishy 1. Dzban (waza) do fajki wodnej - do dzbana nalewasz wody lub innego płynu np. soku 2. Korpus (sztyca) - metalowa część, podstawa każdej fajki wodnej 3. Talerzyk (popielniczka) - tutaj możesz strzepnąć popiół z węgielka...

EGIPSKA FAJKA WODNA

EGIPSKA FAJKA WODNA

Egipskie fajki wodne czyli inaczej shishe (sheeshe) charakteryzują się ręcznie malowanymi dzbanami oraz ręcznie robionymi glinianymi cybuchami. Dzięki temu każda sztuka ma swój charakter i różni się od pozostałych. Egipska fajka wodna zazwyczaj jest dobrej jakości,...

Co to jest shisha? Krótko o pochodzeniu fajki wodnej

Co to jest shisha? Krótko o pochodzeniu fajki wodnej

Przywędrowała do nas z Afryki. Tam dotarła z Bliskiego Wschodu. Narodziła się jednak w Indiach. Przynajmniej wg niektórych teorii. Pewna grupa badaczy podaje, że wymyślili ją mieszkańcy Afryki albo Turcy. Tak naprawdę ważne jest nie to gdzie ale to, że na świat...

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest